Wizyta w Nadleśnictwie

23 stycznia 2019r. uczniowie z zespołów: III, IV, V, VI i VIII uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczo – leśnej w Nadleśnictwie Międzyrzec Podlaski. Pani, która pracuje w nadleśnictwie w interesujący sposób opowiadała o życiu i zwyczajach zwierząt, prezentowała wiele zdjęć przedstawiających zwierzęta leśne. Były wśród nich te, które zasypiają na zimę i te, które zimą szukają pożywienia. Prowadząca podkreśliła, że zwierzęta leśne i ptaki często w czasie zimy potrzebują pomocy człowieka. Uczniowie mieli okazję obejrzeć naturalne okazy np. poroże jelenia. Bardzo zainteresowała ich informacja o wilkach, które żyją w okolicznych lasach. Wielu wychowanków ośrodka wykazało dużą aktywność i zaprezentowało rozległą wiedzę na temat mieszkańców lasu.
red. Małgorzata Zaleska