Majowa łąka

W ostatnim tygodniu maja (28.05 – 01.06) przedszkolaki z oddziału I wzbogacały swoją wiedzę o łące, jej mieszkańcach i gościach. Słuchały wierszy i piosenek poświęconych tej tematyce, odgadywały zagadki dotyczące zwierząt zamieszkujących łąkę, oglądały piękny film z serii „Wędrówki Skrzata Borówki” – „Łąka”, układały maxi domino obrazkowe „Emocje małej żabki”.
Szczególną przyjemność sprawił dzieciom masażyk „Spacer biedronki” oraz zabawa muzyczna doskonaląca orientację w schemacie ciała pt. „Biedroneczka mała”. Mali miłośnicy przyrody doskonalili również percepcję wzrokową podczas wyszukiwania różnic między ilustracjami oraz odnajdywania zwierząt ukrytych w trawie.
Nie zabrakło zajęć rozwijających umiejętności matematyczne, jak też ekspresji plastycznej, czego wynikiem była bajecznie kolorowa wystawa prac przedszkolaków.
W planie jest jeszcze wycieczka na łąkę, podczas której „badacze przyrody” zaopatrzeni w lupy i specjalne karty identyfikacyjne, będą prowadzić obserwacje.

K.Sz.