Pieczenie świątecznych pierników

Zapach pieczonych pierniczków, cynamonu , czy imbiru chyba od zawsze kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie zespołu V i VI postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do ośrodka. W dniu 19 grudnia 2018 roku w szkole miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników. W miłej atmosferze uczniowie przygotowywali ciasto na pierniki , wałkowali je , wycinali pierniki foremek , a na końcu piekli. Ta kulinarna zabawa sprzyjała również nawiązaniu koleżeńskich relacji między uczniami   . Wszyscy z zajęć wychodzili bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce  piec pyszne ciasteczka. Po ostygnięciu pierniczków wszyscy uczniowie zabrali się za dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące -efekty owej pracy zobaczyli i posmakowali rodzice podczas klasowych  Wigilii.
Organizatorzy :
Renata Karwowska