Tydzień w krainie dinozaurów

Przedszkolaki z oddziału I ostatni tydzień lutego spędziły w KRAINIE DINOZAURÓW. Sala przedszkolna zmieniła się bowiem w miejsce królowania prehistorycznych gadów. Nasi chłopcy, którzy szczególnie polubili tę tematykę, z entuzjazmem podejmowali różnorodne aktywności. Dzieci przeniosły się do prehistorycznego lasu, wsłuchiwały się w jego dźwięki, oglądały ilustracje przedstawiające prawdopodobny wygląd ziemi z tamtych czasów, grały w „Dino – memory”, oglądały książki poświęcone dinozaurom, utrwalały nazwy figur dzięki „Geometrycznym Dinozaurom”.

Znawcy „strasznych jaszczurów” wykonali wiele uroczych prac plastycznych, wykorzystując różnorodne techniki. Poznali piosenkę Dzidziusie - Dinusie, tańczyli i grali na instrumentach. Wśród wielu zabaw ruchowych najbardziej przypadła im do gustu „Zabierz ogon dinozaurowi”.

Dzieci poznały trudną, wymagającą cierpliwości pracę paleontologa, gdy z pomocą Pani Kasi udało im się złożyć szkielet dinozaura.

Dowiedziały się również na podstawie opowiadania oraz historyjki obrazkowej o tym jak powstawał węgiel. W drodze doświadczeń poznawały jego właściwości (szczególną radość wywołało oczywiście to, że tak bardzo brudzi). Dzieciom bardzo spodobało się wyjaśnienie procesu tworzenia węgla w praktyczny sposób oraz wydobywanie brył węgla spod warstw piasku i gleby.

Nie sposób przytoczyć wszystkich aktywności, ale o jeszcze jednej należy koniecznie wspomnieć.

Przedszkolaki bowiem odkryły w sali dziwne jajko, które włożyły do wody i teraz niecierpliwie oczekują, co się z niego wykluje. Jedno jest pewne - nasza grupa powiększy się w przyszłym tygodniu!!!

K. Sz.