„Zima, zima, zima, wiatr i zawierucha, a my się śmiejemy od ucha do ucha...”

Przedszkolaki z oddziału I żywo interesują się przyrodą i doceniają jej piękno o każdej porze roku. Tym razem nasi mali badacze aktywnie poznawali zimę.
Były spacery i zabawy na śniegu, jazda na sankach, wycieczka do parku, podziwianie świata w zimowej szacie, poszukiwanie tropów zwierząt, dokarmianie ptaków w przedszkolnym karmniku. W ramach innowacji pedagogicznej dzieci z pomocą Pań stworzyły dwie gry planszowe ściganki: „Wesołe bałwanki”, „Ptaszki do karmnika”.
 Przedszkolaki uczyły się, jakie zjawiska atmosferyczne są charakterystyczne dla zimy, jak ubrać się na zimowy spacer, jak można pomóc zwierzętom przetrwać zimę, utrwalały nazwy ptaków pozostających na zimę, śpiewały piosenki o tematyce zimowej. Nie mogło oczywiście zabraknąć galerii „Zima w malarstwie”.
 Dzieci stworzyły wiele pięknych prac plastycznych, przygotowały „sztuczny śnieg”, robiły doświadczenia z wodą i lodem, wykonały magiczne, śniegowe kule z bałwankami. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, ale jedno jest pewne: przedszkolaki śmiało mogą zaśpiewać „My lubimy zimę, zima lubi nas (...)”.
K.Sz.