Muzeum Historyczne przy ZPO 3

16 maja 2018 r. uczniowie z zespołów I i II odwiedzili szkolne muzeum historyczne przy ZPO nr 3. Celem wizyty było przybliżenie historii naszego regionu. Dzieci mogły oglądać przedmioty codziennego użytku, którymi posługiwano się dawno temu. Wiele z tych urządzeń wzbudziło zaciekawienie, a nawet zdziwienie.
Pan Mirosław Kot w interesujący sposób opowiadał o przeznaczeniu wielu eksponatów. Każdy chętny uczeń mógł wziąć wybrany przedmiot do ręki i go obejrzeć. Ciekawość wzbudził zbiór starych maszyn do liczenia, a chłopcy chętnie oglądali mundury wojskowe z czasów II wojny światowej. Szczególną uwagę oglądających zwrócił wygląd izby sprzed kilkudziesięciu lat. Lekcja w muzeum była wyjątkowym doświadczeniem i rozbudziła w niektórych uczniach zainteresowanie historią.
Małgorzata Zaleska