Przedszkolaki na "Zielonej Godzinie"

11 października 2018 roku przedszkolaki z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego wybrały się na "Zieloną Godzinę" do ZOO Marketu w Majstrze. Busem dotarły na ulicę Jelnicką 2B w Międzyrzecu Podlaskim. Miały okazję obejrzeć z bliska zwierzęta z różnych zakątków świata. Pan przewodnik opowiedział o specyfice życia płazów, gadów, ptaków i ssaków. Dzieci zobaczyły z bliska kolorowe papużki, myszki, chomiki, jaszczurki z szeroką gamą ubarwienia. Obserwowały sposób poruszania się żółwia oraz jego zwyczaje towarzyskie. Przedszkolaki dowiedziały się co jedzą zwierzęta oraz jak długo mogą żyć pod ochroną. Szczególne zainteresowanie wzbudził wąż Boa dusiciel, który właśnie zrzucał swoją wysłużoną skórę. Patrzył wszystkim ciekawskim widzom prosto w oczy. Wszyscy osłupieli ze wzruszenia.
 red. M. Jaszczyńska