V edycja FESTIWALU TALENTÓW „Wszyscy talenty mamy w szkole je rozwijamy”

W dniu 04.04.2019 r (czwartek) w godz 10.00 -14.00 w sali taekwondo Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Leśnej 2a w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się V edycja FESTIWALU TALENTÓW „Wszyscy talenty mamy w szkole je rozwijamy” . Tegoroczne hasło festiwalowe to „Wiosna, ach to Ty”. Tematem prac plastycznych było więc wszystko, co związane jest z wiosną i barwnymi kwiatami, budzącą się przyrodą. Inspiracją był otaczający nas świat, co nawiązywało do myśli przewodniej festiwalu. Prace plastyczne w formacie A3, każdy uczestnik wykonywał w czasie 2 godzin lekcyjnych, dowolną techniką malarską mając do dyspozycji farby plakatowe.
Prace zostały ocenione w kategoriach:
  • Edukacja wczesnoszkolna czyli Szkoła Podstawowa klasy I-III

• Szkoła Podstawowa klasy IV-VI

• Gimnazjum i klasa VII szkoły podstawowej

• Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Oceny prac konkursowych dokonało jury powołane przez organizatorów SOSW w Międzyrzecu Podlaskim wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Zrozumieć ich świat”.

Kryteria oceny: zgodność z regulaminem i tematyką festiwalu, oryginalność, innowacja twórcza w ujęciu tematu. Każda placówka mogła zgłosić jednego uczestnika z każdej kategorii wiekowej. Placówki, które odpowiedziały na nasze zaproszenie to:

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach z opiekunką P. Anną Kalicką, która również brała udział w obradach jury

Zespół Szkół Specjalnych z Białej Podlaskiej z P. Anną Kuzawińską i P. Małgorzatą Sawonik

SOSW im. Ks. Jana Twardowskiego z Włodawy z p. Katarzyną Smolik oraz Katarzyną Olszewską

SOSW z Firleja z P. Renatą Grzeszczak

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim z P. Urszulą Sarnecką

SOSW im. Zofii Sękowskiej z Radzynia Podlaskiego z P. Katarzyną Bojaczuk

po raz pierwszy w naszych podwojach – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim z p. Agnieszką Tomaszewską

oraz 3 uczestników z Międzyrzeca Podlaskiego

Po powitaniu uczestnicy konkursu zasiedli do stolików aby tworzyć piękne prace pod okiem jury w składzie:

p. dyrektor naszego Ośrodka Jolanta Modrzewska, prezes stowarzyszenia „Zrozumieć ich świat” p. Leszek Stęślik, artysta plastyk i doświadczony pedagog pani Hanna Adamczyk, pani Anna Kalicka nauczyciel ze SOSW z Łosic oraz koordynator Festiwalu Talentów Hanna Szczygielska-Telega.

Po konkursie, gdy obradowało jury uczestnicy konkursu skorzystali z zabaw i gier oraz „przekąsili” coś słodkiego. Po wyłonieniu zwycięzców ogłoszono wyniki konkursu, rozdano dyplomy, nagrody i podziękowania. Całość zakończyliśmy obiadem o godz. 13.00.

Jury konkursowe miało ciężki orzech do zgryzienia ale... po przyjęciu kryteriów oceny: zgodność z regulaminem i tematyką festiwalu, oryginalność, innowacja twórcza w ujęciu tematu wybrało:

W kategorii edukacja wczesnoszkolna wyróżnione prace: Bartosz Panek-Firlej, Kacper Mędza -Łosice, Igor Pióro-Radzyń Podlaski, Nikola Kosyl-Stok Lacki, Amelia Mendel – Włodawa

I miejsce pierwsze: Kamila Kazimierczak– Sokołów Podlaski, Julia Piekarska– Międzyrzec Podlaski

W kategorii szkoła podstawowa kl. IV-VI wyróżnione prace:

Anna Trześniak- Włodawa, Renata Kowieska – Międzyrzec Podlaski, Maja Izdebska – Stok Lacki, Klaudia Ciosek – Sokołów Podlaski, Krystian Dziedzic - Firlej

I miejsce pierwsze: Piotr Radziejewski– Łosice oraz Jakub Kędzierski– Radzyń Podlaski

oraz nagroda specjalna: Wiktoria Rubach – Biała Podlaska,

W kategorii gimnazjum i kl. VII i VIII szkoły podstawowej wyróżnione prace:

Emilia Musiejczuk- Stok Lacki, Dawid Czajkowski – Firlej, Weronika Dudzińska - Międzyrzec Podlaski, Julia Radziwonka- Łosice, Weronika Kacprzak - Radzyń Podlaski

I miejsce pierwsze: Mateusz Andrzejewski – Biała Podlaska oraz Klaudia Kuśmierczyk – Włodawa oraz nagroda specjalna – Dominika Łęczycka- Sokołów Podlaski

W kategorii szkoła przysposabiająca wyróżnione prace:

Karolina Szaniawska – Międzyrzec Podlaski, Kamila Łachnowicz – Włodawa, Piotr Sycz - Łosice, Anna Niemierka – Sokołów Podlaski, Łukasz Koczkodaj – Radzyń Podlaski

I miejsce pierwsze: Mateusz Chojecki – Stok Lacki oraz Olga Mazur – Firlej

oraz nagroda specjalnaIwona Jakubiec – Biała Podlaska

Podziękowania dla Placówek zostały wręczone opiekunom, bez których wkładu nie byłoby można tak świętować „nadejścia wiosny”.

Pięknie dziękujemy za przybycie na Festiwal Talentów!

Pomysłodawca i koordynator imprezy Hanna Szczygielska-Telega