Dzień Dinozaura

26 lutego 2019 roku nasze przedszkolaki uczestniczyły w przygotowanym przez Panią Katarzynę Szmulik DNIU DINOZAURA. Tak, tak... te lubiane przez dzieci, choć tak groźne, prehistoryczne zwierzęta mają swój dzień w kalendarzu świąt nietypowych. Na nudę nie było miejsca. Wszyscy uczestnicy spotkania angażowali się w przygotowane atrakcje: przywitali się z nadzwyczaj łagodnym Tyranozaurem, który opowiedział o dinozaurach i prehistorycznych czasach, bawili się przy piosenkach o pradawnych stworach, poznali pracę paleontologów poprzez udział w wykopaliskach oraz wykonali własne skamieliny z masy solnej.
 Dzieci miały okazję poczuć się jak prehistoryczne giganty podczas spaceru w dino - łapach zakończonego pamiątkowym zdjęciem w masce. Przedszkolaki wydobywały również ukryte jaja dinozaurów i wykonywały umieszczone w nich zadania ruchowe typu: Wyciągaj wysoko do góry szyję, jak zjadający z drzewa liście diplodok :-)
 Mali znawcy prehistorii świetnie poradzili sobie również z przyporządkowaniem sylwet dinozaurów do odpowiednich siedzib według koloru.
 Podczas wyścigu dinozaurów (zabawa z rolkami), dzięki sprawnej pracy nadgarstków i dłoni, doprowadzili swoich dino - zawodników do zwycięstwa. Przedszkolaki otrzymały karty do kolorowania, oraz balony, miały także przyjemność skosztować prawdziwych przysmaków: Dino - paluszków, Dino - napoju, Dino – jajek i cieszących się największym zainteresowaniem Dino – ciastek. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie przedszkolakom ubrań z wizerunkami dinozaurów.
 K. Sz.