„Książka Twój przyjaciel”-

Pod takim hasłem, dnia 15.05. przedszkolaki ze wszystkich oddziałów spotkały się, aby wspólnie celebrować „Dzień książki”. Miesiąc, jaki organizatorki wybrały na spotkanie nie jest przypadkowy- to właśnie w maju obchodzony jest dzień bibliotekarza i bibliotek. Z tej okazji zaproszono do przedszkola Panią Emilię Grzeszykowską - pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej, która wprowadziła dzieci w świat literatury i przybliżyła przedszkolakom, czym jest książka i jak wiele radości sprawia jej czytanie. Pani Agnieszka Marciniuk, sprawująca na co dzień opiekę nad biblioteką w ośrodku, włączyła się w szerzenie czytelnictwa wśród najmłodszych i przedstawiła prezentację „ Kodeks wzorowego czytelnika”. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały wiersza J. Brzechwy „Na straganie”, czytanego przez Panią Dyrektor Jolantę Modrzewską. Możliwość „czytania uczestniczącego” przedszkolaki zyskały dzięki opracowaniu i wizualizacji tekstu w formie obrazków komunikacji alternatywnej. Wiele pozytywnych emocji towarzyszyło dzieciom podczas, wchodzenia w rolę poszczególnych bohaterów znanego wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały „Medale pożeraczy książek”. Paniom z obu bibliotek dziękujemy za miłe spotkanie i z okazji Dnia Bibliotekarza życzymy ogromnej satysfakcji ze swojej pracy, ciągłej pasji, zadowolenia i rekordowej liczby aktywnych czytelników.