"Piękno 100 - letniej wolności" - rozstrzygnięcie konkursu

9 listopada 2018r w Międzyrzecu Podlaskim, został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs na najciekawiej udekorowaną klasę z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem „PIĘKNO 100 – LETNIEJ WOLNOŚCI”. Konkurs odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski i adresowany był do uczniów klas szkoły podstawowej i III klas gimnazjów.
Inicjatorem  konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy  w Międzyrzecu Podlaskim.
Celem konkursu było, przede wszystkim kształtowanie postaw patriotycznych w młodym pokoleniu. Pogłębianie ich wiedzy w kontekście historii państwa i narodu polskiego, jak również rozwijanie aktywności twórczej i stwarzanie przyjemnej, uroczystej atmosfery w klasie o czym dowiadujemy się od p. Doroty Lawenda-Janusiewicz – organizatora przedsięwzięcia.
Do konkursu zgłosiły się trzy placówki z Międzyrzeca:                                                                          - Zespół Placówek Oświatowych nr 2, - Zespół Placówek Oświatowych nr 3  oraz Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy.
Zwycięzcą w konkursie została klasa III B z ZPO nr3 – wychowawca p. Marzanna Puszkarska
II miejsce zajęła klasa V C z ZPO nr2 – wychowawca p. Danuta Grądkowska
III miejsce otrzymał zespół IX z SOSz-W  - wychowawca p. Barbara Laszuk.
Przyznano również dwa wyróżnienia:
- klasie IV A z ZPO nr3 – wychowawca p. Urszula Więckowska
- klasie VII A z ZPO nr2 – wychowawca p. Bożena Syryczyk.
Klasy otrzymały nagrody rzeczowe dzięki uprzejmości sponsora – p. Magdaleny Ignaciuk. Zwycięska klasa wygrała 10 lekcji nauki tańca narodowego POLONEZA z instruktorem tańca, których sponsorem jest p. Dorota Lawenda-Janusiewicz. Efekty swojej pracy klasa będzie mogła zaprezentować w czasie uroczystości 3 Maja.