W Krainie Baśni...

wszystko się zdarzyć może. W drugim tygodniu stycznia, w ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych, przedszkolaki z oddziału I miały okazję przenieść się do magicznego świata baśni i legend. Poznały bohaterów baśni o Trzech świnkach, Czerwonym Kapturku, Kopciuszku, Jasiu i Małgosi. Zachwyciła ich także Legenda o smoku wawelskim. Obejrzały mini – inscenizację baśni Jaś i Małgosia, bajkę o Trzech świnkach Walta Disneya, przedstawienie pacynkowe Smok wawelski, wysłuchały słuchowiska Czerwony Kapturek. Miały okazję wcielić się w rolę smoka, rycerza, króla. Był baśniowy poczęstunek, tańce księżniczek i rycerzy, budowanie domków trzech świnek, przepiękne prace plastyczne i wiele innych atrakcji. W czwartek przedszkolaki udały się do księgarni, gdzie zakupiły kilka baśni do kącika książek. -  K.Sz.