Kolorowy Tydzień

W oddziale I naszego przedszkola tradycją stał się już tzw. Kolorowy Tydzień, który w tym roku miał miejsce od 7 do 11 maja. Każdy dzień poświęcony był innemu kolorowi, któremu podporządkowane były: kolor ubrań dzieci i dorosłych, działania wychowawczo- edukacyjne, zabawy, a nawet przekąski.

W ramach kolorowego tygodnia dzieci brały udział w licznych zabawach i aktywnościach. Poranek w przedszkolu zaczynał się od zabawy w detektywa – dzieci odnajdywały w otoczeniu przedmioty w danym kolorze i gromadziły je w kąciku koloru. Układały kompozycje z patyczków oraz konstruowały budowle w kolorze dnia. W dniu żółtym dzieci bawiły się przy piosence „Przypłynął statek z bananami w świetle gwiazd”, rozładowując banany, w dniu niebieskim aktywnie słuchały muzyki tworząc „Niebieski deszczyk”. Każdego dnia wykonywały pracę plastyczną poświęconą danemu kolorowi.

Kolorowy Tydzień zakończono „tęczowym dniem”, podczas którego dzieci mogły za pomocą projektora obejrzeć niezwykłą tęczę, ozdabiały herbatniki tęczowymi, lukrowymi pisakami, wypełniały tęczę kolorowymi kulkami plasteliny.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które były udziałem przedszkolaków w kolorowym tygodniu, jednak jedno jest pewne: uśmiech nie schodził z ich twarzy nawet na chwilę.

K.Sz.