Bezpieczny Przejazd - Zatrzymaj się i żyj!

Dnia 24 października 2017 roku odbyło się spotkanie w ramach kampanii społecznej „BEZPIECZNY PRZEJAZD – ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!”, które poprowadziła pani Anna Sawicka – pracownik Polskich Linii Kolejowych oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei wraz z psem służbowym.
Uczniowie obejrzeli film instruktażowy oraz prezentację multimedialną demonstrującą najważniejsze zabezpieczenia i znaki ustawiane przy przejazdach kolejowo – drogowych. Z zaciekawieniem wysłuchali informacji, jak należy się zachować na przejazdach kolejowych, torach i peronach oraz pociągach. Mieli również okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się pracownik SOK. Zaproszeni goście poruszyli temat niebezpiecznych zabaw prowadzonych w pobliżu torowisk i zagrożeń jakie one powodują. Największą atrakcją spotkania był występ psa służbowego o imieniu Rambo, który zaprezentował dzieciom swoje umiejętności.
 Na zakończenie uczestnicy otrzymali książeczki edukacyjne, kolorowanki i inne gadżety, które mają za zadanie przypominać najmłodszym użytkownikom ruchu drogowo-kolejowego o bezpiecznym i mądrym zachowaniu.
 Iwona Byczyk