Bezpieczny Puchatek 2016/2017

Z początkiem września koordynatorzy: Edyta Krasowska i Iwona Byczyk po raz kolejny zgłosiły naszą placówkę do udziału w programie edukacyjnym ,,Klub Bezpiecznego Puchatka” prowadzonego przez Maspex, we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, pod Patronatem Honorowym Kuratora Oświaty. Inicjatorki programu kierowały się potrzebą kontynuowania programu, ze względu na duże zainteresowanie ze strony uczniów, nauczycieli i rodziców.

Program ma za zadanie pomóc w przekazaniu dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.

Ważnym elementem tych działań jest uświadamianie rozmaitych niebezpieczeństw, oraz nauczanie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.